Muziejuje koncertuos legendinis Vokietijos choras

Publikuota: 2024-08-01
Renginio data: 2024 08 28 Visi renginiai
Rugpjūčio 28 dieną, 17 valandą Samuelio Bako muziejaus Anatolijaus Šenderovo salėje koncertuos tikra muzikos legenda – Berlyno valstybinis katedros choras. Tai – vienas garsiausių ir seniausių Europos vokalinių kolektyvų, savo istoriją skaičiuojantis dar nuo 1465 metų.

Aplankęs garsiausias koncertų sales, nominuotas prestižiniam „Grammy“ apdovanojimui, scenoje kolektyvas išsiskleidžia tobula balsų darna. Per gausius pasirodymus choras (vadovas ir vyriausiasis dirigentas prof. Kai-Uwe Jirka) atlieka senąją ir naująją muziką, sakralinius ir pasaulietinius kūrinius, didelį dėmesį skiria bendradarbiavimui su šiuolaikiniais kompozitoriais.

Samuelio Bako muziejuje Berlyno valstybinis katedros choras atliks Europos ir žydų muzikinio paveldo kūrinių programą „Prie Babilonijos upių“. Koncerte skambės kompozitorių Adalberto von Goldschmidto, Felixo Mendelssohno, Franzo Schrekerio, Viktoro Ullmanno kūriniai.

Renginys nemokamas.

Kai-Uwe Jirka

Subalansuotu jaunatvišku polėkiu ir muzikine branda choras pelno šilčiausias publikos ir muzikos profesionalų simpatijas. Tarptautinio pripažinimo kolektyvas sulaukė XIX amžiuje, kai chorui vadovavo tokios įžymybės kaip Felixas Mendelssohnas Bartholdy, Otto Nicolai ir Augustas Neithardtas.

Po Pirmojo pasaulinio karo, žlugus monarchijai, choras neteko politinio ir finansinio palaikymo. 1923 m. jis buvo pavadintas Valstybiniu Berlyno katedros choru ir įsikūrė šalia Valstybinės aukštosios muzikos mokyklos ir Meno universiteto.