HOLOKAUSTO LIETUVOJE ATLASAS – PRIEMONĖ TRAUMINIAM PAVELDUI PAŽINTI |
← |
Publikuota: 2018-03-19
2010 m. Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus ir Austrijos atminties tarnyba Gedenkdienst inicijavo projektą „Holokausto Lietuvoje atlasas“, skirtą edukacijai, informacijos sklaidai ir turizmui. Atlase yra surinkta, struktūrizuota ir koncentruotai pateikta informacija apie visas Lietuvoje esančias masinių žudynių vietas. Šis projektas – priemonė, pristatanti Lietuvos trauminį paveldą, kviečianti diskusijai ir raginanti nelikti abejingais.
Siekiant užtikrinti informacijos naujumą bendradarbiaujama su 40-ies Lietuvos miestų bei rajonų savivaldybėmis, krašto muziejais ir Kultūros paveldo departamentu prie Kultūros ministerijos. Internetinėje platformoje www.holocaustatlas.lt reguliariai koreguojama informacija ir pildoma nuotraukų galerija, kurios pagrindinis tikslas – atspindėti esamą atminties vietų būklę, pakeitimus ir atnaujinimus. Taip pat skelbiama informacija apie vykusius minėjimus rajonų žudynių vietose, stengiantis pristatyti savivaldybių, mokymo įstaigų ir bendruomenių veiklą, skirtą informuoti apie žmonių neabejingumą Lietuvos trauminiam paveldui.
„Holokausto Lietuvoje atlasas“ – struktūrizuotai ir koncentruotai pateikta informacija apie visas Lietuvoje esančias masinių žudynių vietas, jų koordinates, teritorijos, paminklų, kitų ženklų nuotraukas ir pagrindinę informaciją (apie žudynes, aukų skaičių, žudynių vykdytojus). Plėtojant projektą bus ir toliau siekiama išlaikyti projekto informatyvumą ir pagalbą Lietuvos gyventojams bei svečiams, lankantiems ar planuojantiems aplankyti Holokausto atminties vietas.
↑ | ← |