0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

SAMUELIO BAKO ALBUMO SUTIKTUVĖS – MENO, ATMINTIES IR ISTORIJOS VAKARAS

 
Publikuota: 2025-02-17
Samuelio Bako muziejuje įvyko ypatingas renginys – lietuvių kalba išleisto meno albumo „Samuelis Bakas. Gydantys simboliai“ pristatymas. Šis leidinys – gilus žvilgsnis į vieno svarbiausių litvakų menininko kūrybą, jo gyvenimo patirtis ir vizualinių metaforų pasaulį.
 
Renginio pradžioje į susirinkusiuosius kreipėsi Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus direktorius dr. Simonas Strelcovas, kuris pabrėžė šio albumo svarbą ne tik Bako muziejui, bet ir visam Vilniui.
 
Kūrybinės kelionės ir albumo reikšmė
 
Renginyje dalyvavo knygos sudarytoja, muziejaus vyriausioji kuratorė Ieva Šadzevičienė, leidinio recenzentė prof. dr. Giedrė Jankevičiūtė, meno istorikė dr. Laima Laučkaitė, pokalbį moderavo istorikas prof. dr. Nerijus Šepetys.
 
Vakaro metu buvo aptarti Bako kūrybos bruožai ir iššūkiai, lydėję šio albumo rengimą: meno kūrinių atranka, tekstų struktūravimas ir istorinis kontekstas, būtinas gilesniam dailininko vizijos supratimui.
 
Samuelio Bako žodis iš Bostono
 
Vienu jautriausių akcentų tapo paties Samuelio Bako vaizdo sveikinimas, kuriame jis dalijosi mintimis apie albumo svarbą ir savo ryšį su Lietuva. Menininkas prisiminė savo kelią atgal į Vilnių – miestą, kuriame išgyveno vaikystę ir Holokaustą, taip pat dėkojo visiems, prisidėjusiems prie jo kūrybinio palikimo įamžinimo.
 
„Ši kolekcija – mano gyvenimo klajonių atspindys, refleksija nuolat dūžtančio pasaulio, kuriame dabar gyvename“, – kalbėjo Bakas.
 
 
Kodėl šis albumas svarbus?
 
Tai pirmasis leidinys lietuvių kalba, išsamiai pristatantis Samuelio Bako kūrybą, o jo pavadinimas „Gydantys simboliai“ atspindi esminį menininko tikslą – vizualiniu pasakojimu perteikti istoriją, patirtis ir viltį.
 
Albume publikuojami meno istorikų dr. (hp) Laimos Laučkaitės, dr. Vilmos Gradinskaitės ir dr. Marko Celinscako iš Nebraskos universiteto Omahoje tekstai, taip pat meno galerijos Pucker Gallery savininko Bernie Puckerio (JAV) sveikinimas ir paties Samuelio Bako parašyta įžanga „Vilnius, Vilna ir aš“.
 
Kelias iki albumo – ilgas ir sudėtingas
 
Vakaro dalyviai pasakojo apie šio albumo atsiradimo procesą, kurį lydėjo nemažai iššūkių: nuo meninių sprendimų iki finansavimo paieškų. Pasak Ievos Šadzevičienės, tai buvo ne tik kūrybinis, bet ir diplomatinis darbas – Lietuva ir JAV glaudžiai bendradarbiavo, kad ši knyga išvystų dienos šviesą. Lietuvos ambasadorė JAV Audra Plepytė taip pat aktyviai prisideda prie idėjos, kad albumas būtų išleistas ir anglų kalba.
 
Šis vakaras įrodė, kad Samuelio Bako menas toliau skleidžia savo žinią – apie istoriją, žmogaus dvasios stiprybę ir kūrybos galią.
 
Albumą galite įsigyti muziejaus knygynėliuose ir Vilniaus knygų mugėje, kurioje pristatymas vyks vasario 27 d. 14 val. salėje 5.5.
 
Pauliaus Račiūno nuotr.
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika