MUZIEJUS KNYGŲ MUGĖJE

Publikuota: 2024-02-21
Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus kartu su leidykla „Vaga“ 24-ojoje Vilniaus knygų mugėje pristatys Lietuvos žydų literatūros klasiko Abraomo Karpinovičiaus knygą „Paskutinis Vilniaus pranašas“. Renginys vyks vasario 24-ąją, šeštadienį, 17 valandą 5.2 salėje.

Pirmą kartą jidiš rašytojo Abraomo Karpinovičiaus (1918–2004) apsakymų rinktinė „Paskutinis Vilniaus pranašas“ pasirodė 1998 metais. Kaip ir didžioji rašytojo kūrybos dalis, ji byloja žydiškojo Vilniaus – Lietuvos Jeruzalės – legendą. 2023-iųjų pabaigoje leidykla „Vaga“ knygą išleido pakartotinai.

A. Karpinovičiaus kūrybai ir asmenybei skirtame renginyje dalyvaus Lietuvos nacionalinės bibliotekos Judaikos tyrimų centro vadovė dr. Lara Lempertienė, literatūrologas, poetas ir vertėjas, Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto dekanas prof. dr. Mindaugas Kvietkauskas. Pokalbį moderuos kultūrinių projektų vadovė, prodiuserė Kotryna Žukauskaitė. Ištraukas skaitys teatro ir kino aktorė Aldona Vilutytė.