Koncertas Matildos Olkinaitės atminimui

Publikuota: 2024-01-30
Sausio 28 dieną VGŽIM Samuelio Bako muziejuje įvyko žydų poetės Matildos Olkinaitės (1922–1941), kūrusios lietuvių kalba, atminimui skirtas koncertas „Langai į saulę atverti“. Koncertas surengtas Tarptautinės Holokausto aukų atminimo dienos, sausio 27-osios, proga.

Koncerte dalyvavo pianistė Simona Zajančiauskaitė, smuikininkas Kostas Tumosa, klarnetininkas Vytautas Giedraitis ir Lietuvos valstybinio jaunimo teatro aktorė, režisierė Aušra Pukelytė. Magišką atmosferą kūrė šviesų dailininkas Audrius Jankauskas iš „Meno forto“.

Skambėjo nuostabi muzika, persipynusi su Matildos Olkinaitės poezija ir mažąja proza. Koncerto dalyviai atskleidė trapų, bet intensyvų jaunos poetės vidinį pasaulį, supažindino žiūrovus su plačiu jos kūrybos lauku.

Muziejus reiškia nuoširdžią padėką koncerto rėmėjui – Vilniaus žydų bendruomenės pirmininkui Aleksandrui Černovui.

Liudo Masio ir Pauliaus Račiūno nuotraukos