MINTI PER ATMINIMO AKMENIS |
← |
Šiuo metu net 64 Atminimo akmenys, skirti atminti nacių nužudytus žmones (žydus ir romus), įrengti skirtinguose Lietuvos miestuose ir miesteliuose.
© Lietuvos žmogaus teisių centras
Bet koks kalbėjimas apie Lietuvos žydų istoriją, tenka pripažinti, vyksta tragiškų Holokausto įvykių fone. Nors Lietuvai atkūrus Nepriklausomybę įamžinta dauguma masinių žydų žudynių vietų, jose pastatyti paminklai, tačiau ilgą laikotarpį individualios Holokausto aukų istorijos, kaip ir jų kūnai, buvo paliktos miestų ir miestelių užribiuose.
Augant visuomenės sąmoningumui, ir iš esmės keičiantis santykiui su praeities įvykiais, ne tik Lietuvoje, tačiau ir visoje Europoje, pastarąjį dešimtmetį pastebima pavienių Holokausto aukų istorijų aktualizacija. Remiantis tuo, jog žmogus nėra tik abstraktus skaičius, stengiamasi sugrąžinti pavienių žmonių gyvenimus ir istorijas į tas vietas, kuriose tie žmonės gyveno ir kūrė. Jau kurį laiką Lietuva prisijungusi prie didžiausio Pasaulyje memorializacijos projekto po atviru dangumi – Atminimo akmenys (vok. Stolpersteine, ang. Stumbling Stones). Šio projekto dėka kiekvienas atminimo akmuo skirtas individualiam žmogui įamžinti.
↑ | ← |